#TYDEN ~ Týdenní přehled @rychlofky
#TYDEN k poslouchání
#AI pro vytváření obrázků a fotek. Co byste měli vědět a kde si to zkusit
0:00
-17:43

#AI pro vytváření obrázků a fotek. Co byste měli vědět a kde si to zkusit

Chcete si zkoumat jak funguje AI vytvářející obrázky? Tenhle příspěvek nabídne přes deset míst, kde vás to nic nebude stát. A podcast řadu dalších informací a úvah.

Je 14. září 2022 a čtvrtý díl podcastu #TYDEN k poslouchání si dáme bez plného “přepisu” (či zápisu). Tak trochu pro nedostatek času, ale i pro to, že je potřeba si vyzkoušet jak to půjde jenom z bodů o čem se bude mluvit. Ale pár drobností přeci jenom v tomto doprovodném textu je vhodné poskytnout, takže se po poslechnutí stavte na webu pro doprovodný text. Rychlofky.substack.com, dojdete tam i přes rychlofky.cz (ty s F). Jdeme na to. A omluvte případná zaškobrtnutí, dnes je to z patra.

Co se hodí

Hlavně některé odkazy na to, kde si můžete #AI pro vytváření obrázků vyzkoušet, protože to se do mluveného slova dát nedá.

Další, které jsem moc nezkoumal (a rozhodně to není všechno)

Příklady výstupů

Pokud byste chtěli příklady toho co jsem různě zkoušel s Stable Diffusion, tak jsou k nalezení na Pooh.cz - jednak v Old school střípkách, ale i jako některé samostatné příspěvky. A taky k tomu používám Instagram. Ten ale asi ty menší “fotky” nějak nesnáší, takže jim naděluje extrémně malý dosah.

O čem byla řeč v podcastu

Jenom taková menší osnova toho, o čem je řeč v podcastu.

  • Jak vlastně funguje #AI pro generování obrázků

  • Proč to nemá inteligenci a nemůže to nic předpovídat

  • Jaká to má omezení - na čem se to učilo, velikost vzorků a výsledků, “bias”

  • Co to vůbec neumí - různě, ale třeba obličeje, těla, texty, nečtvercové výstupy … a neumí to česky a z Česka. AI mají různá vstupní data a také různé algoritmy

  • Jak psát dobrá zadání a nebojte se mnoha pokusů - painted by, styly, weby, kvalita, tonalita. Proklatý seed, různé velikosti výstupu = různé výsledky

  • Proč to trvá dlouho a kolik to vlastně stojí. Boj o ovládnutí trhu

  • Co vše to může změnit - ilustrátoři, fotografové , média. A samozřejmě, autorské právo

  • txt2img, img2img, upscaling a další věci

  • Je tu hrozba pro generování deep-fake?

  • Co budoucnost, co video? Co reálný čas?

#TYDEN (týdenní přehled) je e-mailing, který vychází v neděli večer. Ve webové podobě vychází v pondělí ráno na PCTuning.cz. jednotlivé “zprávičky” se průběžně objevují na Twitteru @rychlofky. Od srpna 2022 i občasný podcast (i na Spotify, Apple Podcasts. Google Podcasts)

0 Comments
#TYDEN ~ Týdenní přehled @rychlofky
#TYDEN k poslouchání
#TYDEN je nedělní newsletter, #TYDEN k poslouchání je občasný podcast. Další experiment, protože experimentů není nikdy dost. IT/C, socnety, bezpečnost, aplikace, hardware, soukromí. Na Spotify, Google, Pocket Castss i Apple Podcasts.
"Živě" na Twitteru @rychlofky. Nedělní e-mailing i podcast je ZDARMA, předplatné můžete využít pro podporu vydávání. Předplatitelé získají rozšířenou verzi nedělního e-mailingu.