#TYDEN ~ Týdenní přehled @rychlofky
#TYDEN k poslouchání
Elon Musk nesnáší média. Média milují Twitter. Co s tím?
0:00
-15:33

Elon Musk nesnáší média. Média milují Twitter. Co s tím?

Je 6. dubna, 30. díl podcastu #TYDEN k poslouchání co je na Spotify, Apple, Google ale hlavně na Substacku, tedy na rychlofky.substack.com, kde je povídání doplněno dávkou užitečných odkazů k prostudování. A je tam i kupa dalšího obsahu, takže i když nechcete poslouchat, dostanete dost věcí ke čtení.

Vývoj Twitteru pod Muskem je takový, jak to vypadalo už na konci loňského roku. Lépe řečeno, je to horší a horší. Elon v záchvatu vzteku sebral New York Times modré ověření a jejich Twitter označil za průjem. To jen proto, že odmítají přistoupit na novinku. Platit 1000 dolarů měsíčně za novou fajfku a navrch ještě 50 dolarů měsíčně za každý další účet, tedy například ty novinářské či tematické. 1000 dolarů, to je přes 20 tisíc korun, přes 250 tisíc korun ročně.

Na co vlastně média čekají? A proč se od listopadu, kdy jsem mluvil o nutnosti vydat se (například a zejména) na vlastní instance Mastodonu, nic nestalo? Nejsem jediný kdo to poněkud nechápu, ve středu Casey Newton posílal Why journalists can't quit Twitter

#TYDEN k poslouchání nic nestojí, ale nedělní týden můžete mí ve velké (20 tisíc znaků a více) podobě pro platící. Plný informací, souvislostí, novinek, trendů. 5 doláčů měsíčně, 50 na rok, nebo i více, pokud uznáte za vhodné. Pomůžete i tomuto podcastu, ale také 365tipům. Zadarmo to dělám už kupu let, ale každá koruna se hodí.

PS: Podruhé v Audacity, tak uvidíme. Stále je co se učit,

Stručný obsah podcastu

  • Budoucnost Twitteru a budoucnost médií na sociálních sítích

  • Serióznost upozaděna. Přednost mají Líbí a odkazy jsou nežádoucí

  • API zrušeno, přístup k datům zrušen, vidět budou jen ti co platí

  • Twitter stále spaluje peníze, příjmy stále klesají, co asi bude?

  • Média potřebují nové místo pro život, ale do Mastodonu se nehrnou

  • Musk a novináři? e-mail tiskového odpovídá na e-maily hovínkem

  • Stejně tak se nehrnou do výchovy čtenářů k přímému čtení (o RSS nemluvě)

  • Trvalo to roky si vybudovat Twittery, bude trvat roky budovat nové kanály

  • Je to na vás. Na médiích, jejich vedení. Na jednotlivých novinářích

  • “Social presence” je věc každého jednotlivého novináře, ale i médií jako celku

Užitečné věci k prostudování

0 Comments
#TYDEN ~ Týdenní přehled @rychlofky
#TYDEN k poslouchání
#TYDEN je nedělní newsletter, #TYDEN k poslouchání je občasný podcast. Další experiment, protože experimentů není nikdy dost. IT/C, socnety, bezpečnost, aplikace, hardware, soukromí. Na Spotify, Google, Pocket Castss i Apple Podcasts.
"Živě" na Twitteru @rychlofky. Nedělní e-mailing i podcast je ZDARMA, předplatné můžete využít pro podporu vydávání. Předplatitelé získají rozšířenou verzi nedělního e-mailingu.